Vyhledat v textu

Vinaři obce Jízdy Králů se představujíDatum konání:
8.6.2019

plakat 2019-1.jpegMáte-li zájem zažít zajímavou vinařskou akci probíhající téměř až v rodinné atmosféře, s nekomerčním podtextem, rozhodně přijďte k nám.

Naše sklepní kolonie patří mezi ty menší a čítá cca 50 sklepů. Svá vína zde nabízí  vinaři, kteří je vyrábí většinou jen pro vlastní potřebu či drobný prodej a tak zde budete moci ochutnat vína různých stylů a rukopisů. Tento fakt vám nabídne velmi zajímavé srovnání a možnost vlastního posouzení jednotlivých charakterů vín.  

I přesto, že u nás v obci nepůsobí žádný „profi“ vinař, je zde spoustu šikovných vinařů, kteří bývají pravidelně oceňováni nejen na okolních výstavách.     

Program akce

Od 14 hod. se pro vás otevřou všechny zúčastněné sklepy a po zakoupení vstupného můžete zahájit ochutnávku vín. Degustační skleničku s logem akce vám oproti uhrazení zálohy dáme k dispozici a je jen na vás zda si ji ponecháte, nebo ji po skončení degustace vrátíte a peníze vám dáme zpět. V provozu bude 1 pokladna ve středu sklepní kolonie.

Ochutnávat v jednotlivých sklepech můžete oproti zakoupeným lístkům 1 lístek = 0,5 dcl vína a na jeden vzorek můžete v případě zájmu ochutnat i 2 vzorky v polovičním množství vína.

Cca v 16 hod začne „putovat“ po sklepní kolonii Mužský pěvecký sbor z Boršova, to je asi 20-ka krojovaných chlapů, kteří vám lidovými písničkami zpříjemní vaši ochutnávku. Budete-li mít chuť neváhejte a přidejte se zpěvem k nim !

Od 17 hod začne hrát v centru naší sklepní kolonie cimbálová muzika, s možností posezení, tance či občerstvení a ta vás bude bavit do „pozdních“ nočních hodin, dle zájmu návštěvníků.

Co bude k jídlu

 V jednotlivých sklepech vám vinaři nabídnou drobné občerstvení, které však slouží spíše k doplnění vaší degustace.

Na opravdový hlad pro vás v centrální části sklepů připravíme grilované selátko nebo výborné cigáro či klobásy přímo z udírny.

Různá jídla budou také připravovat jednotlivý vinaři a tak se můžete setkat i s jinými místními pochutinami – jako zabíjačka, buchty, škvarky, domácí klobásy atd.    

Plakát ke stažení


Realizované projekty

Realizované projekty

Informace pro občany

http://www.skoronice.cz/index.php?nid=781&lid=CZ&oid=2375278

Kontakt

Obec Skoronice
Skoronice 102
696 41 Vlkoš
tel.: 518 625 822
e-mail: podatelna@skoronice.cz

Podrobné kontakty

Veřejné zakázky

Čistírna odpadních vod

http://www.svazekcov.cz/

Portál krizového řízení

krizport_logo_bigger.jpg

HZS JMK

banner_blondyny_160x250.gif

Inzerce pro občany

Nabídka práce v regionu

kraj-jm.png

Který z projektů, vybudovaných v obci v loňském roce, považujete za nejvíc přínosný, popř. nejzdařilejší:
a) Chodníky
  
 538
b) Parkovací místa před mateřskou školou
  
 232
c) Střecha kostela nad presbytářem
  
 290
d) Úprava veřejných prostranství
  
 275
e) Hřbitovní zeď
  
 280

Návštěvnost stránek

620644