Vyhledat v textu

Aktuálně - archiv


Novější 1 3

Stavění máje

DSCF1137.JPG[1].jpg
Jako symbol jara a přenesení lesního ducha, který zajišťuje vesnici požehnání, zdobí i letos prostranství na Zelničkách májka. Tradiční stavění máje zorganizovalo Kulturní a vlastivědné sdružení. Příprava více než dvacetimetrové borovice, kterou završuje zelená koruna ozdobená barevnými stužkami a její vztyčení trvalo dvacítce dobrovolníků téměř tři hodiny. Věříme, že barevná ozdoba obce se bude nad střechami domů třepotat až do konce května a nestane se jako v minulých letech cennou kořistí vlkošské či jiné chasy.

FotogalerieOtevřené sklepy Skoronice 2012

35[1].jpg
Vinařský spolek Skoronice, o. s. vás srdečně zve na druhý ročník Otevřených sklepů ve Skoronicích, který se uskuteční v sobotu 26. května 2012 od 14:00 hod. Přijďte ochutnat vína místních vinařů v místě jejich vzniku a zažít neopakovatelnou atmosféru degustace přímo ve sklepě. Je pro vás připraven bohatý doprovodný program, během dne vás okolím zdarma proveze kočár tažený koňmi, zazpívá mužský pěvecký sbor z Boršova a od 18:00 hod. zahraje cimbálová muzika JAVOR s možností posezení a pokračování v ochutnáce vín až do pozdních nočních hodin. Po celý den budete mít možnost v jednotlivých sklepech ochutnat drobné krajové speciality a nebude chybět ani grilované selátko. Už teď se těšíme nashledanou „u nás“ ve sklepě!!! Akce se koná za každého počasí.

Otevřené sklepy Skoronice 2012 - plakátOtevírání cyklistické sezóny 2012 a cykostezky Mutěnka

images-cyklo.jpg
V sobotu 12. května 2012 od 10:00 hodin proběhne v atriu informačního centra v Kyjově zahájení letošní cyklistické sezóny. Ve 12:00 se vydá peloton cyklistických nadšenců na trasu nově otevřené cyklostezky Mutěnka, vybudované na železničním svršku bývalé železniční trati Kyjov - Mutěnice. Délka trasy výletu, který tvoří atraktivní okruh s prohlídkou Templářských sklepů v Čejkovicích je 47 km. Předpokládaný společný návrat do Kyjova je v 19:00 hodin. Kompletní program cykloturistického svátku najdete na přiloženém letáčku.

Otevření cyklosezóny - leták A5.pdfNové fotogalerie

DSCF0360.JPG[1].jpg
Do fotogalerie byly vloženy obrázky z pěti akcí, které proběhly ve Skoronicích v březnu a dubnu letošního roku. Můžete si zde prohlédnout fotoreportáž z koncertu studentek zpěvu brněnské konzervatoře, krojované obchůzky se zpěvy, kterou nás na smrtnou neděli potěšily Děcka ze Skoronic, postního koncertu souboru Carmina Vocum v kostele sv. Floriána, velikonočního hrkání i hojně navštíveného představení Malé scény Zlín s inscenací Pipi dlouhá punčocha.Druhá část novodvorské olympiády proběhla v Miloticích

hry1[1].jpg
V sobotu 21. dubna proběhlo v areálu základní školy v Miloticích druhé klání seriálu soutěží sportovních družstev obcí mikroregionu Nový Dvůr. Pod názvem „Milotice vzkazují, kdo si hraje, nezlobí“ soutěžilo šest týmů v nohejbalu, petanque, přetahování lanem, štafetovém běhu a lovení životů. Skoronský tým ve složení děvčata Lungovi (Dáša, Adélka a Dášenka), Roman Lunga, Filip Fojtík, Jožka Ingr, Roman Sobotka a Jakub Lunga měl skvělý začátek a po třech disciplínách se dělil s Vlkošem o 1. místo. V posledních dvou disciplínách se projevil „přepálený“ vstup do soutěže a únava z velkého nasazení při přetahování lanem a skoronský tým v nich obsadil poslední místo. V závěrečném účtování nás od bronzové medaile dělily pouze tři body a 5. místo je velkým úspěchem reprezentačního týmu nejmenší obce mikroregionu Nový Dvůr.

FotogalerieSlavnostní otevření expozice "Tradice na zámku"

DSC_0110.jpg
V sobotu 28. dubna 2012 byla slavnostně otevřena letošní expozice v konírně milotického zámku. Každoroční výstava, která představuje obce mikroregionu Nový Dvůr, je letos věnována letničním slavnostem, v zadní části konírny bude umístěna malá expozice věnovaná Jízdě králů. Před samotným otevřením expozice proběhla na prvním nádvoří milotického zámku ukázka letničních zvyků. Po neformálním a erudovaném úvodu Jožky Holcmana předvedly Děcka ze Skoronic dramatické pásmo o Jízdě králů a děvčata z Milotic připomněla svatodušní obchůzku královniček. Tyto letniční zvyky jsou i námětem výstavy v konírně milotického zámku. Obrázky ze slavnostního otevírání expozice najdete ve fotogalerii.

tradice na zámku.pdfKouzelný večer s čaroději a čarodějnicemi

DSC_0145.jpg
Nádherné počasí a více než dvě desítky kouzelných bytostí provázeli na Lúkách návštěvníky letošního čardějnického reje v předvečer Filipojakubské noci. Očistná síla ohně a hudby se přetavily do tanečních kreací mýtických bytostí bez rozdílu věku, hledání pokladů, šplhání na laně a další hry si užili především děti. Vychlazený a řízný čarodějnický mok zase ocenili jejich rodiče. Barevnou a roztančenou atmosféru kouzelného večera si můžete připomenout obrázky umístěnými ve fotogalerii.Teplické flautohry 2012 – celostátní soutěž ve hře na zobcovou flétnu

muzikanti[2].jpg
Skoronští žáci ZUŠ Vracov, kteří na svou hudební kariéru připravují pod pedagogickým vedením pana učitele Martina Fukana, potvrdili svůj talent i při celostátní soutěži ve hře na zobcovou flétnu. V pátek a v sobotu 20. a 21. dubna proběhl na teplické konzervatoři již třetí ročník soutěžní přehlídky Teplické flautohry pořádané samotnou konzervatoří. V soutěži, která je určena pro děti a mládež z celé České republiky hrající na zobcovou flétnu, získali ve svých kategoriích druhá místa Eliška Lungová a Ladislav Menšík. Gratulujeme!Olympijský rok mikroregionu Nový Dvůr odstartoval v Ratíškovicích

Vodní hrátky v Ratíškovicích
V sobotu 3. března 2012 hostil plavecký bazén v Ratíškovicích šestičlenná družstva všech obcí mikroregionu i nepočetné fanoušky svých reprezentantů. Organizačně výborně připravené sobotní dopoledne bylo tak trochu parafrází olympijského hesla v duchu – není důležité zvítězit, ale pobavit se. Proto stejně jako bodované 6. místo obce Skoronice potěšil zájem Skoroňáků reprezentovat obec v mikroregionálním klání a nasazení s nímž bojovali.
Příští sportovně-zábavné hry mikroregionu proběhnou v sobotu 21. dubna v Miloticích pod názvem Neolympijské sporty. Zájemci o soutěž v petanque, mini-golfu a šachách se mohou hlásit už nyní na obecním úřadě.

FotogaleriePodané a podpořené projekty - podzim 2011, zima 2011/2012

studna 2-3.jpg
Mimo rozběhu prioritního projektu, kterým je budování kanalizace v Dědině a kanalizačního sběrače jsme v průběhu zimy 2011/2012 podali pět projektů v celkové hodnotě 1 600 000,- Kč a podílíme se na třech projektech mikroregionu Nový Dvůr jejichž hodnota je 700 000,-Kč. Žádost mikroregionu na opravnu studní a prostoru kolem nich byla již podpořena, realizace proběhne v průběhu roku 2012. U ostatních podaných žádostí čekáme na rozhodnutí poskytovatelů dotací. Přehled projektů, jejich obsah a spolufinancování najdete v příloženém souboru.

seznam-projekty.docNovější 1 3

Realizované projekty

Realizované projekty

Informace pro občany

http://www.skoronice.cz/index.php?nid=781&lid=CZ&oid=2375278

Kontakt

Obec Skoronice
Skoronice 102
696 41 Vlkoš
tel.: 518 625 822
e-mail: podatelna@skoronice.cz

Podrobné kontakty

Veřejné zakázky

Čistírna odpadních vod

http://www.svazekcov.cz/

Portál krizového řízení

krizport_logo_bigger.jpg

HZS JMK

banner_blondyny_160x250.gif

Inzerce pro občany

Nabídka práce v regionu

kraj-jm.png

Který z projektů, vybudovaných v obci v loňském roce, považujete za nejvíc přínosný, popř. nejzdařilejší:
a) Chodníky
  
 591
b) Parkovací místa před mateřskou školou
  
 253
c) Střecha kostela nad presbytářem
  
 318
d) Úprava veřejných prostranství
  
 294
e) Hřbitovní zeď
  
 312

Návštěvnost stránek

659960