Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Hlášení místního rozhlasu

 

Prodej brambor

Firma JURIGA z Troskotovic bude ve čtvrtek 13. 6. v 10:00 hodin u OÚ prodávat rané brambory v baleních po 10 kilogramech - 1 kg za 15,- Kč.

Prodej drůbeže

Drůbežárna Prace bude v sobotu 15.6. v 11:45 prodávat u budovy OÚ mladé kuřice a kohouty, roční slepice, brojlerová kuřata, káčata, housata a husokačeny Mulard, krůty, krmivo pro drůbež a králíky a vitamínové doplňky. Dále budou vykupovat králičí kůže - cena 10 Kč/ks.

Sklepy dokořán Vlkoš

Přátelé Achtele Vlkoš pořádají tuto sobotu 15.6.od 14 hodin akci Sklepy dokořán v areálu vlkošských búd . K poslechu zazpívá mužský sbor ze Sobůlek . Srdečně zvou pořadatelé.

Naše ryby na váš stůl

Rybáři Skoronice vás srdečně zvou na tradiční akci Naše ryby na váš stůl, která se uskuteční v pátek 14. června 2024 od 16:00 hod. na přírodním areálu Lúky. Jako obvykle pro vás budou připraveny chutné rybí speciality, k dispozici budou také ostatní pochutiny nejenom z ryb. K tanci a poslechu hraje cimbálová muzika Petra Vašíčka. Akce je pořádána za podpory obce Skoronice, sponzorů a tovačovských rybářů.

SENIORDANCE

Žádáme ženy, které by měly chuť a byly ochotny se účastnit nácviku na tradiční akci Mikroregionu Nový Dvůr Seniordance, která se uskuteční 30.8. v Ratíškovicích, aby se nahlásily v kanceláři obecního úřadu. Za vaši účast děkujeme.

Letní škola folklorního malování 

VI. ročník Letní školy folklorního malování Jízdy králů a slováckých krojových mašlí se uskuteční pod vedením odborných lektorek v týdnu od pondělí 1.do čtvrtku 4.7. v době od 9 do13 hodin před budovou muzea. Zájemci z řad dětí a mládeže ve věku od 7 do 20let se mohou přihlásit do středy 12.6. v kanceláři OÚ nebo u Marie Holcmanové.

Kamenictví GAL

Kamenictví G.A.L. s dlouholetou tradicí nabízí pro naši obec své služby, vše za výhodné ceny. Pro využití akční nabídky, je NUTNÉ si sjednat přesný čas schůzky s tímto kameníkem, který se právě pohybuje v okolí naší obce a to na telefonním čísle:777-888-332

Nabízí: nové pomníkové sestavy v žulovém provedení, broušení starých hrobů, kompletní služby v oboru kamenictví a restaurování a jiné opravy a úpravy hrobů. Sleva až 30%. 

Sdružení kominíků

Sdružení kominíků a topenářů bude v naší obci provádět v úterý 11.6. požadované kontroly a čištění komínů dle zákona č. 34/2016 Sb. za 450 Kč, čištění plynových kotlů za 450 Kč a revize kotlů na tuhá paliva za 1 100 Kč. Dále nabízí vložkování a frézování komínů. Zájemci se mohou objednat telefonicky na telefonním čísle 608 748 989.

Kompostéry

Obec má k dispozici ještě několik kompostérů. Kdo z občanů by měl zájem, může se přihlásit v kanceláři obecního úřadu.

Stavební úpravy místních komunikací

Obec Skoronice informuje občany, že v období od 16. května do 12. července 2024 budou v naší obci probíhat plánované opravy a stavební úpravy čtyř místních komunikací. Jedná se o místní komunikace k lesu na Vracov, na Macháček, k bytovce a od uličky směrem na Zelničky. Od 16. května do 15. června 2024 budou probíhat práce v lokalitách MK na Vracov a MK na Macháček, v období 16. června až 12. července 2024 pak bude stavba pokračovat na MK k bytovce a MK Zelničky. Pokládka finálního asfaltového povrchu proběhne na závěr stavby ve všech lokalitách současně. V souvislosti se stavbou byla stanovena přechodná úprava provozu, na základě které budou v daných lokalitách v uvedených termínech úplné uzavírky. Žádáme tímto občany, aby vzali informace týkající se přechodného dopravního značení na vědomí, a dbali zvýšené opatrnosti při jízdě kolem lokalit dotčených stavbou. Děkujeme za pochopení.

Nemocnice Kyjov beseda

Nemocnice Kyjov srdečně zve všechny občany na cyklus tematických besed, v rámci kterých budou probíhat diskuse o situaci v českém zdravotnictví a budoucnosti Nemocnice Kyjov s jejím ředitelem MUDr. Jiřím Vyhnalem a jeho hosty. První beseda se uskuteční ve středu 5. června v Žádovicích a v úterý 11. června v Kyjově. Přijďte diskutovat, občerstvení zajištěno!

Poznávací atlas

Obec Skoronice nabízí nově k prodeji poznávací atlas obcí z Hodonínska, Kyjovska, Strážnicka a Veselska. V této ilustrované knize mohou děti zábavnou formou poznávat náš region, najdou zde zajímavé informace o městech a obcích, jejich historii, tradicích a památkách. Pro malé čtenáře je uvnitř knihy připravena také spousta zajímavých úkolů, rébusů a hádanek, součástí příloh je pak 59 samolepek. Kniha je k dostání v kanceláři OÚ Skoronice, její cena činí 250 Kč. 

Skoronské oplatky

V kanceláři OÚ jsou stále v prodeji oříškové a čokoládové oplatky. Cena je 50Kč/ks.