Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Otevřené sklepy Skoronice 2014

Otevřené sklepy Skoronice 2014, aneb Vítejte v obci jízdy králů

31. května 2014, od 14 hod.

Vstupné 300 Kč – muži, 200 Kč – ženy, řidiči či ostatní doprovod zdarma

Vstupné zahrnuje – degustační skleničku, průvodce, ochutnávku nabízených vín ve všech otevřených sklepech zdarma, vstup na cimbálku

Celkem pro Vás bude otevřeno 17 sklepů, v nichž bude prezentovat svá vína 20 místních vinařů.

Naše sklepní kolonie patří mezi ty menší, čítá cca 50 sklepů a celá akce také probíhá v komornější, téměř až rodinné atmosféře. Svá vína zde nabízí pouze vinaři, kteří vyrábí vína pro vlastní potřebu či drobný prodej a tak zde budete moci ochutnat vína různých stylů a rukopisů vinaře. - tzn. vína vyrobená tak, jak to dělali naši stařečci až po vína vyráběná dle moderních technologických postupů a stylů.

I přesto, že v obci nepůsobí žádný „profi“ vinař, je zde spoustu vinařů, kteří bývají pravidelně oceňováni nejen na okolních výstavách.

Program akce

Od 14 hodin se pro vás otevřou všechny sklepy a po zakoupení vstupného můžete zahájit ochutnávku vín. Celkem budou v provozu 3 pokladny, které budou rozmístěny ze všech přístupových směrů – takže žádné pátrání. Každý účastník akce bude označen na ruce páskou, která mu otevře dveře do všech sklepů.

Cca v 16 hod začne „putovat“ po sklepní kolonii Mužský pěvecký sbor z Boršova, což obnáší více jak 20 krojovaných chlapů, kteří se vám budou snažit lidovými písničkami zpříjemnit vaši ochutnávku. Budete-li mít chuť neváhejte a přidejte se zpěvem k nim!

Od 18 hod začne hrát v centru sklepní kolonie, kde bude vytvořen areál s možností posezení, cimbálová muzika Kyjovsko, která vás bude bavit do „pozdních“ nočních hodin.

Jízda Králů

Název naší akce nese přídomek i naší starobylé krásné tradice a tak se vám budeme co nejvíce snažit Jízdu Králů přiblížit.

Po celý den bude zdarma přístupné místní muzeum Jízdy Králů, které se nachází ve středu obce, jen malý kousek od vaší degustační trasy.

V areálu sklepů bude neustále probíhat televizní projekce dřívějších jízd a tak budete mít možnost shlédnout hned několik těchto událostí.

V neposlední řadě pro vás také připravujeme fotografickou výstavku Jízdy králů s ukázkou drobných artefaktů.

Co bude k jídlu

V jednotlivých sklepech vám vinaři nabídnou drobné občerstvení, které však slouží spíše k doplnění vaší degustace.

Na opravdový hlad pro vás v centrální části sklepů připravíme grilované selátko, uzenou opékanou kýtu, výborné těmické cigáro či klobásy přímo z vlastní udírny.

Různá jídla budou také připravovat jednotliví vinaři a tak se snad můžete setkat i s jinými místními specialitami – jako zabíjačka, buchty, škvarky, domácí klobásy či jiné.

Jak se k nám dostat

Pokud pojedete autem či autobusem, asi vám nejlépe poradí nějaká internetová mapa či navigace, Skoronice se nachází cca 6 km od města Kyjova.

I když u nás není vlaková zastávka, překvapivě velmi dobře a pohodlně se k nám dostanete i vlakem – zastávka Vlkoš. Odtud je to už jen cca 1 000 m hezkou procházkou do Skoronic a začátku vaší degustační trasy.

Na kole je to snad nejlepší, Skoronice leží na slovácké moravské vinné stezce (www.stezky.cz), která je velmi kvalitní s asfaltovým povrchem a provede vás nádhernou slováckou krajinou.

Ubytování

Bohužel Skoronice nenabízí žádnou možnost ubytování a tak vám musíme nabídnout přenocování v okolních obcích.

Vřele doporučuje Penzion u zámku v Miloticích, kde přespání v hezkém prostředí za příznivou cenu můžete spojit i následnou návštěvou krásného milotického zámku.

Kontakt: www.penzionmilotice.cz, paní Běhulová +420 728 037 845

Milotice jsou od nás vzdáleny cca 3 km, tj. 45 min pěšky, 12 min na kole, na trase autobusu (poslední jede v 22:45 hod), nebo taxíkem cca za 100 Kč.

Pokud už bude plno, zkuste:

Penzion u Kulky, Kyjov – www.zahradkaukulku.cz

Hotel Club, Kyjov – www.hotel-club.cz

Do Kyjova vede pěkná cyklostezka cca 4 km, tj. cca 45 min pěšky, či 15 min na kole, autobusem cca 10 min (poslední jede 23:06 hod.), taxíkem cca 100-150 Kč.

V případě zájmu jsme schopni zajistit místo pro postavení stanu s přístupem na záchod a k tekoucí vodě.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte kontaktovat p. Aleše Rajsigla na tel. č. +420 605 206 541 či na e-mailu ales.rajsigl@seznam.cz. Pořadatelem akce je Vinařský spolek Skoronice o.s.

icon_pdf.gif Plakát ke stažení

icon_pdf.gif Průvodce otevřenými sklepy