Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Otevřené sklepy Skoronice 2023

sobota 3. června 2023 od 14:00 do 20:00 hod.


plakat_banner.jpgMáte-li zájem zažít zajímavou vinařskou akci probíhající téměř v rodinné atmosféře a s nekomerčním podtextem, rozhodně přijeďte k nám. Naše sklepní kolonie patří mezi ty menší a čítá přibližně 50 sklepů. Svá vína zde nabízí vinaři, kteří je vyrábí většinou jen pro vlastní potřebu či drobný prodej, a tak zde budete moci ochutnat vína různých stylů a rukopisů. Je zde spousta šikovných vinařů, kteří bývají pravidelně oceňováni nejen na okolních výstavách.

Plakát ke stažení

Průvodce ke stažení


Program akce

 

Od 14:00 hod. se pro vás otevřou sklepy všech zapojených vinařů, kterých bývá většinou kolem 14, což je dostatečný počet pro celodenní ochutnávku.

Po zakoupení vstupného můžete zahájit ochutnávku vín. Degustační skleničku s logem akce vám oproti uhrazení zálohy dáme k dispozici a je jen na vás, zda si ji ponecháte či ji po skončení degustace vrátíte a peníze vám dáme zpět. V provozu budou 2 pokladny.

Ochutnávat vína v jednotlivých sklepech můžete oproti zakoupeným lístkům, kdy 1 lístek = 0,5 dcl vína a na jeden vzorek můžete v případě zájmu ochutnat i 2 vzorky v polovičním množství vína.
Oficiálně akce končí ve 20:00 hod., ale v případě zájmu návštěvníků můžou mít jednotlivý vinaři otevřeno déle dle zájmu jejich hostů.

Přibližně v 16:00 hod. začne „putovat“ po sklepní kolonii Mužský pěvecký sbor z Boršova, to je asi dvacítka krojovaných chlapů, kteří vám lidovými písničkami zpříjemní vaši ochutnávku. Budete-li mít chuť, neváhejte a přidejte se zpěvem k nim!

Od 17:00 hod. začne hrát v centru naší sklepní kolonie cimbálová muzika s možností posezení, tance či občerstvení, a ta vás bude bavit do „pozdních“ nočních hodin, dle zájmu návštěvníků.


Co bude k jídlu

V jednotlivých sklepech vám vinaři nabídnou drobné občerstvení, které však slouží spíše k doplnění vaší degustace. Na opravdový hlad pro vás v centrální části sklepů připravíme grilované selátko nebo výborné klobásy přímo z udírny. Různá jídla budou připravovat také jednotliví vinaři, a tak se můžete setkat i s jinými místními pochutinami jako jsou různé pomazánky, buchty, škvarky, klobásy atd.


Jak se k nám dostat

Pokud pojedete autem či autobusem, asi vám nejlépe poradí nějaká internetová mapa či navigace - Skoronice se nachází cca 6 km od města Kyjova. I když u nás není vlaková zastávka, překvapivě velmi dobře a pohodlně se k nám dostanete i vlakem – zastávka Vlkoš. Odtud je to už jen cca 1,5 km hezkou procházkou do Skoronic.

Na kole je to snad nejlepší, Skoronice leží na moravské vinné stezce (www.stezky.cz), která je velmi kvalitní (s asfaltovým povrchem) a provede vás nádhernou slováckou krajinou.

Z Kyjova vede pěkná cyklostezka v délce cca 4 km, tj. cca 45 min pěšky, či 15 min na kole, autobusem cca 10 min (poslední jede cca 23:06 hod.), taxi cca 200 Kč.


Ubytování

  • Nový krásný penzion ve Skoronicích – Apartmány Skoronice, tel.: 605 386 220, web: apartmanyskoronice.cz 
  • Vřele doporučujeme také Penzion u zámku v Miloticích, kde je k dispozici nocleh v hezkém prostředí za příznivou cenu, který můžete spojit i s následnou návštěvou krásného milotického zámku. Kontakt: Martina Běhulová, tel.: 728 037 845, web: www.penzionmilotice.czMilotice jsou od nás vzdáleny cca 3 km, tj. 45 min pěšky, 12 min na kole, na trase autobusu (poslední jede v cca 22:45 hod.), nebo taxíkem cca za 150 kč.

Pokud už bude plno, zkuste ještě následující ubytovací kapacity:


Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte kontaktovat p. Aleše Rajsigla na tel. 605 206 541 nebo na e-mailové adrese ales.rajsigl@seznam.cz.

Pořadatelem akce je Vinařský spolek Skoronice.

TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU U NÁS VE SKLEPĚ!!!