Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Otevřené sklepy Skoronice 2024

sobota 1. června 2024 od 14:00 do 20:00 hod.


Grafika na web.jpgMáte-li zájem zažít zajímavou vinařskou akci probíhající téměř v rodinné atmosféře a s nekomerčním podtextem, rozhodně přijeďte k nám. Naše sklepní kolonie patří mezi ty menší a čítá přibližně 50 sklepů. Svá vína zde nabízí vinaři, kteří je vyrábí většinou jen pro vlastní potřebu či drobný prodej, a tak zde budete moci ochutnat vína různých stylů a rukopisů. Je zde spousta šikovných vinařů, kteří bývají pravidelně oceňováni nejen na okolních výstavách.

Plakát ke stažení | Průvodce otevřenými sklepy ke stažení

 


Program akce

Od 14:00 hod. se pro vás otevřou sklepy všech zapojených vinařů, kterých bývá většinou kolem 14, což je dostatečný počet pro celodenní ochutnávku.

Po zakoupení vstupného můžete zahájit ochutnávku vín. Degustační skleničku s logem akce vám oproti uhrazení zálohy dáme k dispozici a je jen na vás, zda si ji ponecháte či ji po skončení degustace vrátíte a peníze vám dáme zpět. V provozu budou 2 pokladny.

Ochutnávat vína v jednotlivých sklepech můžete oproti zakoupeným lístkům, kdy 1 lístek = 0,5 dcl vína a na jeden vzorek můžete v případě zájmu ochutnat i 2 vzorky s polovičním množství vína.
Oficiálně akce končí ve 20:00 hod., ale v případě zájmu návštěvníků mohou mít jednotliví vinaři otevřeno déle dle zájmu jejich hostů.

Přibližně v 16:00 hod. začne „putovat“ po sklepní kolonii Mužský pěvecký sbor z Boršova, to je asi dvacítka krojovaných chlapů, kteří vám lidovými písničkami zpříjemní vaši ochutnávku. Budete-li mít chuť, neváhejte a přidejte se zpěvem k nim!

Od 17:00 hod. začne hrát v centru naší sklepní kolonie kytarista a zpěvák Pavel Charvát, kterého bude střídat DJ s písničkami spíše z let dřívějších.


Co bude k jídlu

V jednotlivých sklepech vám vinaři nabídnou drobné občerstvení, které však slouží spíše k doplnění vaší degustace. Na opravdový hlad pro vás v centrální části sklepů připravíme grilované selátko nebo výborné klobásy přímo z udírny. Různá jídla budou připravovat také jednotliví vinaři, a tak se můžete setkat i s jinými místními pochutinami jako jsou různé pomazánky, buchty, škvarky, klobásy atd.


Jak se k nám dostat

Pokud pojedete autem či autobusem, asi vám nejlépe poradí nějaká internetová mapa či navigace - Skoronice se nachází cca 6 km od města Kyjova. I když u nás není vlaková zastávka, překvapivě velmi dobře a pohodlně se k nám dostanete i vlakem – zastávka Vlkoš. Odtud je to už jen cca 1,5 km hezkou procházkou do Skoronic.

Na kole je to snad nejlepší, Skoronice leží na moravské vinné stezce (www.stezky.cz), která je velmi kvalitní (s asfaltovým povrchem) a provede vás nádhernou slováckou krajinou.

Z Kyjova vede pěkná cyklostezka v délce cca 4 km, tj. cca 45 min pěšky, či 15 min na kole, autobusem cca 10 min (poslední jede cca 23:06 hod.), taxi cca 200 Kč.


Ubytování

Na velkém travnatém parkovišti v bezprostřední blízkosti sklepní kolonie je možné odstavit váš karavan či postavit stan.

  • Nový krásný penzion ve Skoronicích – Apartmány Skoronice, tel.: 605 386 220, web: apartmanyskoronice.cz 
  • Vřele doporučujeme také Penzion u zámku v Miloticích, kde je k dispozici nocleh v hezkém prostředí za příznivou cenu, který můžete spojit i s následnou návštěvou krásného milotického zámku. Kontakt: Martina Běhulová, tel.: 728 037 845, web: www.penzionmilotice.czMilotice jsou od nás vzdáleny cca 3 km, tj. 45 min pěšky, 12 min na kole, na trase autobusu (poslední jede v cca 22:45 hod.), nebo taxíkem cca za 150 kč.

Pokud už bude plno, zkuste ještě následující ubytovací kapacity:


Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte kontaktovat p. Aleše Rajsigla na tel. 605 206 541 nebo na e-mailové adrese ales.rajsigl@seznam.cz.

Pořadatelem akce je Vinařský spolek Skoronice.

TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU U NÁS VE SKLEPĚ!!!