Vyhledat v textu

Hlášení místního rozhlasu 

 

Oznamujeme občanům, že plánované přistavení vlečky na stavební suť se ve čtvrtek 2. dubna neuskuteční. O náhradním  termínu budeme informovat.

 

V minulém týdnu bylo zakoupeno 200ks roušek, které byly rozděleny mezi občany starší 60 let. V posledních dnech byly předány roušky do každého domu dle počtu obyvatel. Tyto roušky pro vás ušily místní ženy, za což jim patří velké poděkování. V případě potřeby si další roušku můžete vyzvednout na OÚ a to v upravenou úřední dobu v PO 14:00 - 17:00 a  ST 8:00 - 11:00.

Děkujeme občanů, kteří přenechali roušky potřebnějším spoluobčanům a zároveň děkujeme všem, že dodržují nařízení nouzového stavu a přejeme pevné zdraví. 

 

Pošta Vlkoš upozorňuje na změnu otvírací doby, ve čtvrtek je otevřeno pouze do 15hodin.

 

Sběrný dvůr Milotice bude od 26.3. do odvolání uzavřen

 

Dětská ordinace Vlkoš MUDr. Pavel Všetula oznamuje, že do odvolání neordinuje v ordinaci ve Vlkoši. Nutné stavy konzultujte na telefonním čísle 518628234 denně od 7 do 10 hodin. Recepty Vám budou  po telefonické domluvě zasílány elektronicky. Preventivní prohlídky a očkování dětí do dvou let provádí. 

 

Ordinace MUDr. Kebrlové oznamuje, že od 23.3. - 1.4.  bude ordinovat pouze do 10 hodin. V pátek 27.3. bude ordinace zavřená.

 

EKOR oznamuje, že směsný komunální odpad bude odvážen pouze z odpadových nádob, tj. popelnic a kontejnerů. Tzn., že případné pytle u popelnic nebudou po dobu platnosti tohoto opatření odváženy. 

  

Knihovna je od 20.3.do odvolání zavřená

 

Starosta obce prosí ženy, které by byly ochotny pomoct při šití roušek, aby si vyzvedly materiál na obecním úřadě nebo zavolaly na tel. 778 044 303 a materiál jim bude doručen domů. Děkujeme za ochotu a pomoc.

  

Dle nařízení vlády je od 19.3. zákaz vycházení bez roušek.

 

Obec zahájila vlastní výrobu roušek, které budou průběžně dodávány občanům. V první etapě budou roušky rozváženy občanům nad 60 let a postupně, jakmile budou  roušky zhotoveny, budou rozváženy ostatním. 

   

Na základě vyhlášení karantény pro celou ČR je možné sjednat nákup základních potravin pro seniory. Máte-li o tuto službu zájem, volejte do kanceláře OÚ tel. 518 625 822 nebo 778 044 303 (starosta).

 

Zdravotní středisko Vlkoš MUDr. Petr Spáčil a MUDr. Mária Spáčilová je dočasně uzavřeno. V případě potřeby volejte do Vracova. Pouze akutní stavy, recepty žádejte telefonicky/e-mailem. Pacienti s horečkou, respiračním infektem, volejte předem. Starším a oslabeným pacientům se nedoporučuje návštěva ordinace, volejte.

 

Provozní doba obecní kanceláře se na dobu nezbytně nutnou omezuje na

pondělí 14:00 - 17:00 a středu 8:00 - 11:00.

 

Katastrální úřad - s účinností ode dne 16. března 2020 mají všechna katastrální pracoviště v územní působnosti Katastrálního úřadu pro Jihomoravský kraj výrazně omezeny služby vyžadující přímý kontakt s veřejností. V neodkladných případech bude možné učinit návrh na vklad práv či jiné podání osobně pouze v pondělí a ve středu v době od 8 do 11 hodin.

 

Farní úřad upozorňuje

Farní úřad upozorňuje všechny občany, že vzhledem k zákazu volného pohybu osob se ruší všechny bohoslužby v kostele. Zákaz se nevztahuje pouze na pohřební obřad.

Rozhodnutí vlády umožňuje vykonávat individuální duchovní služby. Za tím účelem je možné domluvit si návštěvu kněze doma nebo individuálně navštívit kostel nebo faru. Další informace jsou k dispozici na farních webových stránkách nebo ve vitríně u kostela.

 

Restaurace Ve Dvoře ve Vlkoši nově nabízí službu rozvoz obědového menu do domu. Nabízíme výběr ze tří jídel za jednotnou cenu 95,- Kč. V ceně je zahrnuto hlavní jídlo, polévka a doprava. Rozvoz jídel začíná od 23.3.2020. Registrovat se můžete na tel. čísle 739 460 142 u pana Petra Švidroně nebo přímo v restauraci Ve Dvoře.  

  

Charita Kyjov hledá zaměstnance na pozici - Pracovník v sociálních službách - pečovatelka

Místo výkonu práce: Kyjov a okolní obce. Plánovaný nástup: ihned nebo dle dohody.

Kontaktní osoba: Mgr. Lenka Domanská, tel.: 776 707 037, e-mail: lenka.domanska@kyjov.charia.cz

  

Oznamujeme občanům, že od 3.2. - 7.2.2020 se vybírají poplatky za svoz domovního odpadu a za psy. Poplatek je možné uhradit v kanceláři OÚ nebo bankovním převodem č.ú. 23220671/0100, jako VS použijte číslo popisné. Výše poplatku za svoz odpadu je 400Kč/osobu, za dům ve kterém není přihlášena žádná osoba k trvalému pobytu je cena 400Kč/ nemovitost. Poplatek za psa činí 150Kč, u osob starších 65let 50Kč, za každého dalšího psa 100Kč. Pokud si nebude jisti částkou, kterou máte uhradit, můžete se informovat na podatelna@skoronice.cz  nebo v kanceláři OÚ.

 

 

 

 

                     

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Realizované projekty

Realizované projekty

Informace pro občany

http://www.skoronice.cz/index.php?nid=781&lid=CZ&oid=2375278

Kontakt

Obec Skoronice
Skoronice 102
696 41 Vlkoš
tel.: 518 625 822
e-mail: podatelna@skoronice.cz

Podrobné kontakty

Veřejné zakázky

Čistírna odpadních vod

http://www.svazekcov.cz/

Portál krizového řízení

krizport_logo_bigger.jpg

HZS JMK

banner_blondyny_160x250.gif

Inzerce pro občany

Nabídka práce v regionu

kraj-jm.png

Který z projektů, vybudovaných v obci v loňském roce, považujete za nejvíc přínosný, popř. nejzdařilejší:
a) Chodníky
  
 549
b) Parkovací místa před mateřskou školou
  
 236
c) Střecha kostela nad presbytářem
  
 297
d) Úprava veřejných prostranství
  
 281
e) Hřbitovní zeď
  
 289

Návštěvnost stránek

626863