Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Vinařský spolek Skoronice, o. s.

Několik místních vinařů, ale také jen příznivců vína založili vinařský spolek, jehož hlavním cílem je nejen udržet, ale v podstatě i obnovit vinařské tradice u nás v obci tak, aby se vinaření a víno stalo běžnou součástí našeho každodenního života, jak tomu bylo v dobách našich babiček a dědů.

Dědina disponuje pěknou sklepní kolonií, která je však téměř až "mrtvou" zónou, vztah mladých k vínu je u většiny malý a tak se i jim díky tomuto sdružení nabízí atraktivní zapojení do vinařského dění v obci. Starším vinařům chceme zase nabídnout možnost prezentovat jejich vína a získat tak nejen obchodní příležitosti, ale také společenské zapojení, jelikož víno je k tomu ideálním prostředkem.

Chceme zpropagovat a zpřístupnit víno a vinařství široké místní veřejnosti, důležitým prvkem našich aktivit bude také nejen vzdělávání vinařů ve všech použitelných oblastech jejich činnosti, ale i vás, konzumentů zlatavého moku.

Členem sdružení se může stát kdokoliv starší 18 let a zájmem aktivně se zapojit do naší činnosti a dění kolem vína a vinařství v dědině. V případě zájmu oslovte kteréhokoli člena našeho sdružení, popř. jeho předsedu p. Aleše Rajsigla.

Název: Vinařský spolek Skoronice, o. s.

Adresa: Skoronice 47, 696 41 Skoronice

IČ: 22904085

Předseda: Aleš Rajsigl

Místopředseda: Pavel Bíla

Členové: Josef Ingr, Josef Novotný, Marek Vašíček, Pavel Ticháček, Kamil Stojaspal

Stanovy: viz příloha

Zaměření: viz stanovy

Kontakt: A. Rajsigl, e-mail: ales.rajsigl@seznam.cz, tel.: +420 605 206 541

Ubytování: Penzion U zámku Milotice, tel.: +420 728 037 845, www.penzionmilotice.cz

Přílohy

Stanovy ke stažení

Prezentace vinařství našich členů

Vinařství AR.jpg

Naše aktivity

2023

2015

2014

2013

2012

2011